Ouderraad 24 september 2020

 

WELKOM aan de nieuwe leden : Lobke, Stijn, Kris

 Verslag

Aanwezigen: Charlotte, Nele, Stijn, Lobke, Ilse, Kris, Michelle, Klaas, juf Els B, juf Laurien, Joris

Afwezigen: Anke, Dimitri, Femke, Evie

----------------------------------------------------------------------------

Voorstelling nieuwe leden: we zijn blij dat we enkele nieuwe leden mogen verwelkomen

Vorige activiteiten:

Klusjesdag: Groot succes. Vele klusjes zijn uitgevoerd.

Schoolnieuws:

Start nieuwe schooljaar:

  • Andere opstart dan andere jaren, opstart vrij normaal, voorlopig code geel.
  • Afgelaste infoavond, als er informatie zou ontbreken zeker melden! Zo veel mogelijk informatie meegekregen met de infobundel.
  • Het circulatieplan werd behouden, mede ook door de wegenwerken. Ouders langs het fietspoortje naar binnen, kinderen gaan mee naar buiten.
  • De eerste schooldag was ook anders dan anders, maar verliep goed. De eerste kleutertjes werden tegen 9u verwacht, zodat het afscheid beter kon verlopen. Als er contact met een juf nodig is, een juf op de speelplaats aanspreken die je verder in contact brengt met de juiste juf.

Wat als er een Coronabesmetting opduikt?

Er is een verschil tussen de kleuters en de lagere school. Als er bij de kleuters een besmetting optreedt dan is het laagrisico en blijft iedereen naar school gaan. Als een kleuterjuf positief test wordt dit gezien als een hoogrisico en volgt quarantaine. Als in de lagere school een juf of een leerling positief test wordt dit gezien als laag risico.

Lagere school: Leerling positief, laagrisico; Juf in lagere school besmet, laag risico.

Bij besmettingen neemt het CLB over.

Wegenwerken:

De wegenwerken aan het kruispunt vlotten goed. De meeste ouders en grootouders houden zich aan de omleiding. Ook de politie was de eerste twee weken aanwezig.

Graadsklassen:

Klas 5 en klas 2 zijn kleine klassen en zorgen ervoor dat er graadsklassen zijn. Turnen in graad. Gedurende 2 namiddagen worden klas 4, 5, 6 verdeeld over twee klassen.

Dit schooljaar is er een turnmeester. Dennis heeft vroeger ook als ICT-verantwoordelijk in de school gewerkt. Al 6 jaar jaarlijks iemand nieuw voor turnen. Meester Dennis engageert zich om enkele jaren turnen te geven op onze school.

Schoolfotograaf:  27 oktober komt de fotograaf.

Projecten

Kunstproject Breugel vanuit Lebbeke. Kunststraat Lebbeke wil iets rond Breughel doen, de verschillende scholen konden hun inschrijven. De Bellewij is de enige school die hierop ingetekend heeft. Tijdens dit project komen externen een heel semester workshops geven in de school. Portretten, hoofddeksels, kinderspelen, kleimasker.

Al deze werken tentoonstellen in de kerk L4, L5 en L6.

Schoolfeest en andere grote activiteiten

Schoolfeest en kerstmarkt mogen dit schooljaar niet georganiseerd worden. Wat kan ter vervanging georganiseerd worden?

Aan de tentoonstelling in de kerk kan een Breugelfestijn aan gekoppeld worden, volledig volgens de Corona richtlijnen, aangezien een schoolfeest niet zal kunnen doorgaan dit schooljaar. Dit Breugelfestijn moet nog verder uitgewerkt worden.

Verkoop rond de Sint?

  • Chocolade mannekes verkoop: bestellen via Colruyt individueel verpakt en zo verkopen. 1 zakje bevat 5 mannetjes.
  • Brief opmaken, met bestelbonnetjes. Alles binnen voor de herfstvakantie. Leuke sticker maken, Stijn checkt etiketten ronde vorm, prijs, aantal? Kris gaat naar de Colruyt. Verkopen voor 5 euro. Brief meegeven eerste week oktober. Binnen tegen 23 oktober. Wanneer stickertjes kleven? In 1 zakje iets extra insteken en die wint een prijs.
  • Charlotte vraagt ook eens na bij Aldi.
  • Op school stickeren op 29 oktober (voor en tijdens en na oudercontact lagere school).
  • Ook foto op facebook, reclame maken?

Taartenslag eventueel verlaten naar mei

Financien:

Overzicht inkomsten musical.

Toetsenborden bij de tablets en 6 extra tablets. Verder financiële projecten moeten nog besproken worden.

Laptops gekregen via Evie, deze zouden nog door de ICT-er in orde moeten gezet worden. Mogelijks door Stijn of Michelle ook op orde te zetten, wordt verder bekeken.

Er is een contract in opmaak, voor nieuwe ramen en deuren. Vele ramen gaan niet meer open of dicht. School legt deel bij, de rest via subsidies.  Project zou zeker nog een jaar lopen. Nadien pas kijken voor nieuwe gordijnen in de klassen.

Dag van de leerkrachten: 5 oktober 2020  is geregeld.

What’s app oprichten ouderraad!

 

 

 

Afdrukken E-mailadres

Contact Other

Contacteer ons
Kapellenstraat 43
9280 Denderbelle
Oost-Vlaanderen

Telefoon:

052/41-09-64

0496/08-11-12